INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ambasada Amerikane uron për Ditën e Verës, por jep dhe disa këshilla për vizat

Ambasada Amerikane uron për Ditën e Verës, por jep dhe disa këshilla për vizat

Publikuar më: 12:06 14-03-2019

Ambasada Amerikane uron të gjithë shqiptarët për festën e Ditës së Verës. E më pas ka dhënë këshilla praktike për ata që japin intervista për t’u pajisur më pas me viza. 

Njoftimi i plotë:
“Gëzuar Ditën e Verës! Unë dhe Kenny mezi po e presim motin e ngrohtë dhe, si çdo të enjte, unë jam gati për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja rreth vizave.
Ja dhe këshilla ime për këtë javë: Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Ejani vetëm me pasaportën tuaj, formularin e konfirmimit DS-160 dhe formularët e tjerë të kërkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të hiqni gjithçka nga xhepat përpara se të hyni në ndërtesë’.

Article Logic
Execution time: 0.007390022277832