INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, reagon Rama: Ai dhe PS në rrugë të ndara, derisa...

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, reagon Rama: Ai dhe PS në rrugë të ndara, derisa...

Publikuar më: 15:22 13-08-2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të një dokumenti nga PD që faktohej se Valdrin Pjetri, kryebashkiaku i zgjedhur i PS për Shkodrën, rezulton i dënuar dhe i dëbuar nga Italia për trafik droge. Në një postim në rrjetin social Twitter ai shprehet se deri kur të dalë e vërteta ligjore, Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara.

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale.Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!

I edukuar, i zoti, i respektuar familjarisht në Shkodër e kudo ka punuar, po kjo s’mjafton më! Kurrë s’kam menduar se Valdrini mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin, po deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

E me këtë rast, të tërë ta fusin mirë në kokë:Unë s’kam ndërmend të toleroj askënd dhe as të marr përsipër raportin individual me ligjin të askujt!Shkoj në luftë për çdo ide,qëllim a shok armësh,po kosto veprimesh individuale të dyshuara si ky,as marr më,as lejoj më t’i marrë PS!”, shkruan Rama në twitter.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079469680786133
    array(1) { ["section"]=> string(81) "akuzat-ndaj-valdrin-pjetrit-reagon-rama-ai-dhe-ps-ne-rruge-te-ndara-derisa-100495" }