INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Aktori i famshëm botëror kujton me nostalgji Shqipërinë si i biri i një … [FOTO]

Aktori i famshëm botëror kujton me nostalgji Shqipërinë si i biri i një … [FOTO]

Publikuar më: 10:06 07-06-2019

Jim Belushi është një ndër aktorët shqiptar më të famshëm dhe të dashur për të gjithë publikun anë e mbanë botës.

Të gjithë e dimë se ai është me origjinë Shqiptare, për të cilën është shumë krenar dhe e tregon në çdo emision që është i ftuar.

Në llogarinë e tij të Instagramit i cili është shumë aktiv, ka publikuar disa foto nga një vizitë të bërë në vendlindjen e prindërve, Shqipëri, por ajo që mori më shumë vëmendjen ishte shkrimi që kishte lënë poshtë kësaj fotoje.

“Duke u rritur në Chicago si i biri i një emigranti shqiptar është interesante të kthehesh prapa dhe të kuptosh se sa shumë më ka formuar. Duke u kthyer pas në vitin 2007, isha shumë me fat që isha i ftuari i veçantë i Kishës Ortodokse Shqiptare. I dua rrënjët e mia”- shkruan aktori.

 

Article Logic
Execution time: 0.0093269348144531