INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A është Trump një president popullor, çudit sondazhi i fundit

A është Trump një president popullor, çudit sondazhi i fundit

Publikuar më: 16:11 07-05-2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump është një liderët më të diskutuar në botë jo vetëm nga politika por edhe nga qytetarët të cilët herë pas here nuk i përkrahin politikat e ndërmarra prej tij.

Dhe një sondazh i fundit i Gallup zbulon se popullariteti i Trump është rritur duke arritur në 46%.

Ai nuk ka qënë asnjëherë më parë kaq popullor që prej kohës kur erdhi në krye të Shtëpisë së Bardhë në nëntor të vitit 2016.

Duket se rezultatet e mira në ekonomi, rritja e Prodhimit të Brendshëm Bruto dhe punësimi kanë ndikuar që amerikanët të ndryshojnë mendim.

Duket se ky është një shans i mirë për Trump teksa janë duke u afruar sërish zgjedhjet.

Article Logic
Execution time: 0.0033841133117676