INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e keni harruar Nokia? Ja  pamjet eksluzive të smartphonit të fundit

A e keni harruar Nokia? Ja pamjet eksluzive të smartphonit të fundit

Publikuar më: 17:24 02-01-2019
Fotot e një telefoni të mundshëm Nokia me pesë kamera në pjesën e pasme janë shfaqur për muaj, por një video e re sugjeron që pajisja të mund të zbulohet zyrtarisht së shpejti. Evan Blass publikoi për herë të parë një foto të Nokia 9 PureView në Twitter dhe tani ka publikuar atë që duket si një video promovuese për pajisjen e Nokias.
Instagram Banner
Nokia 9 PureView duket shumë e ngjashme me Nokia 8 Sirocco ekzistuese, me përjashtim të pjesës së prapme. Video tregon një strukturë me 5 lente të aftë për pesë foto të njëkohshme dhe pretendime për përmirësim të efikasitetit në situatat me dritë të ulët dhe aftësinë për të ri-fokusuar imazhet pas marrjes së tyre. HMD gjithashtu duket të jetë duke përfshirë një "PureDisplay" prej 5.99 inç me mbështetje për HDR10 dhe një lexues të gjurmëve të ekranit në ekran. Nokia 9 PureView gjithashtu do të mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6GB RAM dhe 128GB hapësirë.
Article Logic
Execution time: 0.0030100345611572