INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e gjeni dot cili Voice Assistant është më i sakti? Shumica prej jush do të gabojnë

A e gjeni dot cili Voice Assistant është më i sakti? Shumica prej jush do të gabojnë

Publikuar më: 10:58 24-12-2018
Loup Ventures kanë publikuar rezultatet e testit gjysmëvjetor të IQ-së të ndihmësve dixhitalë / Voice Assistant , duke përdorur një test prej 800 pyetjesh tipike dhe kanë gjetur që Voice Assistant vazhdojnë të jenë më të mençur dhe më të zgjuar dita ditës
Instagram Banner
Analistët zgjodhën të provojnë vetëm folësit e mençur, ato që janë më pak të lidhura me tiparet e telefonave, duke i dhënë Amazon Echo (Alexa), Google (Google Asistent), HomePod (Siri) dhe Invoke (Cortana). Më posht ju tregojmë listën e Voice Assistanteve sipas inteligjencës dhe saktësisë në përgjigje: Google Assistant 87.9% Siri 74.6% Alexa 72.5% Cortana 63.4% ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0028948783874512