INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e dini çfarë është Googe Canvas? Ja çfarë bën ky aplikacion

A e dini çfarë është Googe Canvas? Ja çfarë bën ky aplikacion

Publikuar më: 15:39 21-12-2018

Google ka lëshuar në heshtje një aplikacion progresiv të quajtur Chrome Canvas që ju lejon të bëni vizatime të shpejta që ruhen automatikisht në llogarinë tuaj Google, nëpërmjet Chrome Unboxed. Kjo do të thotë që mund të shkruash "canvas.apps.chrome" në një shfletues Chrome në çdo kompjuter dhe të tërheqësh një aplikacion bazë të vizatimit pa pasur nevojë të shkarkosh ndonjë program ose aplikacion. Chrome Canvas u shfaq fillimisht si një aplikacion në një ndërtim të fundit të Chrome OS Dev, por është në dispozicion tani në cilindo shfletues që mbështet WebAssembly, si Firefox.

Instagram Banner

Karakteristikat e aplikacionit janë shumë të thjeshta për momentin, me një shirit bazë të veglave të përbërë nga lapsa, stilolapsa, shënjues, shkumës dhe vegla shiritash, përveç një gamë të ngjyrave. Ju mund të eksportoni vizatimin tuaj si një skedar PNG kur të jeni gati, ose tërheqni të njëjtin vizatim në telefonin tuaj dhe anasjelltas. Për të instaluar aplikacionin në Chromebook, thjesht prekni butonin me tre pikë dhe goditni "Install Canvas" dhe do të shfaqet si një ikonë palete në lëshuesin e Chrome OS. Do t'ju kërkojë gjithashtu të shtoni Chrome Canvas nëse keni akses në faqen nga telefoni juaj Android.

Article Logic
Execution time: 0.0034129619598389