INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
6 fakte marramendëse për Ditën Botërore të Emoji [FOTO]

6 fakte marramendëse për Ditën Botërore të Emoji [FOTO]

Publikuar më: 12:26 17-07-2017

Në nder të gjithë karaktereve që kanë zëvendësuar fjalët.

Sot është dita e gjithë atyre karaktereve të quajtura Emoji, të cilat kanë zëvendësuar fjalët dhe kanë përshkruar gjendjen tonë shpirtërore teksa dërgojmë mesazhe.

Për të “festuar” këtë ditë, Facebook ka bërë një përmbledhje të disa fakteve shumë interesante.

Emoji më i përdorur në FB? Ai që qesh me lot, madje kryesoi edhe listën e emoji-ve të përdorur në TWitter vitin e kaluar.

Për t’u ndjekur më pas nga emoji me sy prej zemre, që është kaq i lezetshëm.

Pavarësisht, hmmm, të gjithave, përdoruesit Amerikanë duken më të lumtur këtë vit. Në 2016 emoji më i përdorur në TWitter nga Amerikanët ishte ai më i lodhuri.

Nga ana tjetër, përdoruesit e Facebook Messenger janë plot dashuri . Në Britaninë e Madhe, Tajlandë, Kanada dhe Brazil, emoji-t më të përdorura ishin ato me zemra.

Më shumë se 5 bilion emoji dërgohen çdo ditë në Messenger.

Asnjë nga 10 emoji-t më të përdorur në Facebook ka tipare negative, përveç nr. 9, i cili është emoji që qan me të madhe.

facebook20emoji.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0031599998474121