INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
4 shenjat më me fat të horoskopit

4 shenjat më me fat të horoskopit

Publikuar më: 17:55 22-09-2017

Ndoshta mund të duket e çuditshme, por është e vërtetë. Fati është fat për një arsye.

Pra, edhe nëse ju jeni tipi i personit për të pasur vetë në dorë të keni fatin tuaj, thellë brenda jush e dini se një pjesë e suksesit tuaj ishte për shkak të diçkaje më të madhe se ju. Dhe nëse besoni se fati është në yje apo jo, kjo "diçka më e madhe" është ajo që na mban me shpresë për herën tjetër që do të kemi fat.

Por, para se të besoni në ndonjë marrëzi të çmendur që mund të keni dëgjuar, merrni disa këshilla nga këto katër shenja të zodiakut dhe mësoni se si të bëni fatin tuaj, në vend që të prisni që gjërat të vijnë vetvetiu. 

DASHI

Dashi e kupton se asgjë nuk ndoh nëse ti rri në një vend. Kjo është arsyeja pse e bën këtë shenjë të besojë verbërisht se fatin e bën vetë personi. Thënë kjo, mundësitë duket se i vijnë lehtë dashit, pa harruar faktin se është gjithmonë i hapur ndaj mundësive të reja. Duke qënë se dashi është gjithmonë jashtë dhe në kontakt me njerëz nga të gjithë fushat, për të shanset janë mjaft të mira.

LUANI

Luani duket sikur i ka të gjitha në pëllëmbën e dorës, por kjo shenjë e di mirë çfarë fshihet pas, shumë punë dhe përkushtim. Madje mund të duket shumë e fokusuar tek vetja, por kjo sepse do të vërtetojë se të jesh pozitiv ndaj fatit, ia vlen barra qeranë.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha e di se njerëzit zakonisht nuk kanë fat nëse nuk e marrin vetë situatën në duart e tyre. Mund të duket sikur Virgjëria ka pasur shumë fat në jetë - veçanërisht kur tregon eksperiencat e saj që vijnë njëherë në jetë ajo, por kjo është vetëm për shkak se ajo e di se me zgjuarsi dhe mprehtësi mund të arrijë çdo gjë.

UJORI

Ujori e bën vetë fatin e tij bazuar në atë çfarë I thotë Universi. Pra çdo vendim që merr vjen nga brendësia e tij, duke qënë se është një shenjë mjaft spirituale. Ujori mendon se fati vjen nga brenda dhe sigurisht nga impulse dhe energjitë që shpenzoni për të arritur diçka.

 

Ndoshta mund të duket e çuditshme, por është e vërtetë. Fati është fat për një arsye.

Pra, edhe nëse ju jeni tipi i personit për të pasur vetë në dorë të keni fatin tuaj, thellë brenda jush e dini se një pjesë e suksesit tuaj ishte për shkak të diçkaje më të madhe se ju. Dhe nëse besoni se fati është në yje apo jo, kjo "diçka më e madhe" është ajo që na mban me shpresë për herën tjetër që do të kemi fat.

Por, para se të besoni në ndonjë marrëzi të çmendur që mund të keni dëgjuar, merrni disa këshilla nga këto katër shenja të zodiakut dhe mësoni se si të bëni fatin tuaj, në vend që të prisni që gjërat të vijnë vetvetiu.

DASHI

Dashi e kupton se asgjë nuk ndoh nëse ti rri në një vend. Kjo është arsyeja pse e bën këtë shenjë të besojë verbërisht se fatin e bën vetë personi. Thënë kjo, mundësitë duket se i vijnë lehtë dashit, pa harruar faktin se është gjithmonë i hapur ndaj mundësive të reja. Duke qënë se dashi është gjithmonë jashtë dhe në kontakt me njerëz nga të gjithë fushat, për të shanset janë mjaft të mira.

LUANI

Luani duket sikur i ka të gjitha në pëllëmbën e dorës, por kjo shenjë e di mirë çfarë fshihet pas, shumë punë dhe përkushtim. Madje mund të duket shumë e fokusuar tek vetja, por kjo sepse do të vërtetojë se të jesh pozitiv ndaj fatit, ia vlen barra qeranë.

VIRGJËRESHA

 

Virgjëresha e di se njerëzit zakonisht nuk kanë fat nëse nuk e marrin vetë situatën në duart e tyre. Mund të duket sikur Virgjëria ka pasur shumë fat në jetë - veçanërisht kur tregon eksperiencat e saj që vijnë njëherë në jetë ajo, por kjo është vetëm për shkak se ajo e di se me zgjuarsi dhe mprehtësi mund të arrijë çdo gjë.

 

UJORI

Ujori e bën vetë fatin e tij bazuar në atë çfarë I thotë Universi. Pra çdo vendim që merr vjen nga brendësia e tij, duke qënë se është një shenjë mjaft spirituale. Ujori mendon se fati vjen nga brenda dhe sigurisht nga impulse dhe energjitë që shpenzoni për të arritur diçka.

 

Article Logic
Execution time: 0.0038809776306152