INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
4 shenjat e horoskopit që fajësojnë veten për gjithçka edhe kur s’duhet

4 shenjat e horoskopit që fajësojnë veten për gjithçka edhe kur s’duhet

Publikuar më: 11:26 03-08-2022

Kur diçka shkon keq, kë fajëson? Disa shenja horoskopi luajnë me të tjerët kur nuk duan të marrin përgjegjësinë për veprimet e tyre.

Është e pashmangshme që gabime ndodhin, nuk shkon gjithmonë siç është planifikuar. Çdo gjë në çdo kohë mund të shkojë keq pa një paralajmërim.

Disa njerëz mund ta kalojnë lehtë problemin ndërsa të tjerët, e mbajnë brenda vetes, dhe fajësojnë veten për gjithçka edhe kur s’kanë faj.

Gaforrja 

Sipas astrologjisë, shenja e Gaforres nuk merr lehtë asnjë lloj pengese. Ajo është në harmoni me emocionet e saj kështu që tenton të reagojë me zemrën e saj më shumë sesa me mendjen. Asaj nuk i pëlqen të bëjë gabime sepse do të peshojë rëndë në ndërgjegjen e saj, veçanërisht nëse gabimi mund të ketë dëmtuar një person tjetër në ndonjë mënyrë tjetër. Fajëson veten për çdo gjë dhe të gjitha gabimet që bën.

Virgjëresha

Virgjëresha është perfeksionistja e astrologjisë. Ajo është e lumtur. Urren çdo gjë që e ndalon të arrijë ndonjë nga qëllimet e saj. Beson se ka kontroll mbi jetën e saj (sepse siguron atë që do). Ajo vetë-fajëson dhe luan me ndjenjën e fajit më shpesh sesa duhet. Nëse gjërat nuk shkojnë siç janë planifikuar ajo mund të ndihet sikur nuk ka punuar sa duhet. Virgjëresha duhet ta mbajë mend këtë: Meqenëse jeta është kaq e paparashikueshme, është e pashmangshme që nuk do të jesh gjithmonë e përgatitur.

Peshqit

Fajësojnë veten kur ngatërrohen me ndjenjat. Imagjinata e tyre e madhe i bën ndjenjat të vështira për mbizotëruar në atë kohë. Reagojnë shumë emocionalisht kur bëhet fjalë për gabime. Kjo është ajo që e bën atë të luajë me ndjenjën e fajit. Përfundimisht do të fajësoni veten nëse diçka shkon keq sidomos nëse dikush është lënduar gjatë procesit. Duke qenë kaq vetëmohues është e vështirë për Peshqit që të mos investojnë aq shumë emocionalisht.

Binjakët

Binjakët nuk kënaqen lehtë. Ata fajësojnë veten kur diçka ndryshon dhe kjo përfshin vendimet e tyre. Binjakët fajësojnë shpejt veten nëse diçka shkon keq. Janë shumë nervozë në kohë dhe shqetësimi është katalizatori i gjithçkaje që shkon keq në jetë. Binjakët duhet të kujtojnë se nuk kanë nevojë të dinë se çfarë duan gjatë gjithë kohës për të qenë të lumtur, pasi opsionet janë në rregull. Thjesht mos peshoni asnjë opsion, vetëm sepse mendoni se bari është më i gjelbër në anën tjetër.

Burimi: Yourtango.com

Article Logic
Execution time: 0.0031228065490723