INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
4 arsye pse është OK të shkoni në shtrat që në takimin e parë

4 arsye pse është OK të shkoni në shtrat që në takimin e parë

Publikuar më: 13:16 13-10-2017

Ka kaq shumë rregulla për femrat lidhur me seksin, por nuk i dëgjoni kurrë të njëjtat rregulla për meshkujt. Njerëzit, gjithmonë I këshillojnë femrat gjatë gjithë kohës që të presin edhe pak për të bërë seks e mos hidhen direkt në lojë. Por a është seksi në takimin e parëë për femrat një ide kaq e keqe? Ne themi jo, dhe kemi disa arsye për këtë.

Edhe femrat eksitohen, ok?
Seksi është për kënaqësinë tuaj dhe nuk ken ipse të sakrifikoni për të nëse jeni gati, qoftë edhe në takimin e parë. Jeta është shumë e shkurtër për të luajtur lojra dhe t’i rezishtosh tundimit kohët e sotme.

Do kuptoni nëse keni kimi në shtrat apo jo
Më mirë ta kuptoni që në fillim sesa të zhgënjeheni më vonë!

Do kuptoni qëllimet e tij
Nëse kjo ishte gjithçka që ai donte dhe më vonë zhduket, do e kuptoni se me kë keni të bëni.

Pritja i bën gjërat më të çuditshme
Ju pëlqen të pres derisa të ndihni emocionalisht të lidhur me dikë që më pas të kryeni marrëdhënie, por kjo gjithashtu mund t’i bëjë gjëra tepër të vështira. Ka më shumë rrezik! Ju dëshironi t’i bëni përshtypje njëri-tjetrin. Ju jeni të shqetësuar rreth se si dukeni. Mashkulli yt mund të të pëlqejë aq shumë, por nuk performon mirë në shtrat (nga nervozizmi ndoshta). Dhe pastaj, nëse nuk funksionon, ndjeheni në faj  për këtë.

Nëse doni të bëni seks që në takimin e parë, atëherë bëjeni. Mos u njeni keq dhe mos dëgjoni gjithmonë çfarë mendojnë të tjerët lidhur me këtë.

Article Logic
Execution time: 0.0036618709564209