INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
3 sekretet për një martesë të lumtur

3 sekretet për një martesë të lumtur

Publikuar më: 22:33 14-11-2019

Tri gjëra janë jetike për një bazë të fortë të besimit, lumturisë, dhe dashurisë mes burrit dhe gruas – tre sekrete që ju tashmë i dini dhe vetëm duhet ti keni më shumë në vëmendje.

11.Respekti

Respekti është një themel i rëndësishëm për një ekip të fortë. Çdo zë në martesë duhet të dëgjohet. Komentet poshtëruese, kritike apo të vrazhda nuk kanë vend në një martesë. Respekti tregohet shpesh në fjalët që flasim ose nuk flasim, toni i zërit që ne përdorim, veshi që ofrojmë për të dëgjuar …

Respektoni njëri-tjetrin në rolet tuaja brenda dhe jashtë shtëpisë. Respektoni preferencat dhe shijet e njëri-tjetrit. Respektoni hobit dhe miqtë e njëri-tjetrit. Respektonib edukimin e njëri-tjetrit dhe të familjes. Respektoni njëri-tjetrin në dhomën e gjumit, në banjë, dhe në kuzhinë. Respektoni hapësirën e njëri-tjetrit. Respektoni ëndrrat e njëri-tjetrit. Respektoni zgjedhjet e njëri-tjetrit. Respekti nuk do të thotë që ju duhet të bieni dakord me bashkëshortin tuaj, ai thjesht do të thotë se pavarësisht nga ajo që i pëlqen bashkëshorti tuaj, ju e trajtoni atë në mënyrën e duhur dhe me dashuri.

2.Mirësia

Mirësia tregohet në një mijë mënyra, të tilla si fjalët inkurajuese, të paturit e një shpatulle ku qan, qesh, përqafimet, të menduarit e tyre para se të mendoni për veten. Mirësia është kafshimi i gjuhës tuaj, kur ju doni të thoni, “Unë ju thashë.” Mirësia është të dalësh me fëmijët në mënyrë që gruaja juaj të mund të flejë pak më gjatë.

Mirësia është të jesh e butë, falëse, e durueshme, dhe optimiste.

3.Vlerësimi

Ata duan të ndjehen se keni nevojë për to, kujdeseni për ta, dhe ju jeni mirënjohës. Lini shënime me një “Faleminderit”.

Article Logic
Execution time: 0.010806083679199