INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
3 gjërat që bëjnë “çunat e mamit”. Femra, hapini sytë!

3 gjërat që bëjnë “çunat e mamit”. Femra, hapini sytë!

Publikuar më: 12:50 29-10-2018
Mesa duket ekspertët insistojnë se duhet t’i qëndroni larg djemve që janë shumë të lidhur me nënat e tyre.
Sipas intv.al janë disa fakte që duhet t’i dini përpara se të nisni të krijoni lidhje me ta.
1. Ka nevojë për kontributin e nënës së tij
Sipas intv.al ai ka gjithmonë nevojë për   kontributin e saj, në jetën e tij.Për çdo gjë ai shkon te nëna e tij dhe vendimet  i marrin të dy.  Ky mashkull nuk mund të rritet si duhet  nëse ende vazhdon të mos vendosë vet për jetën e tij.
2. Ju jeni “femra tjetër”
Secili ka vendin e vet, edhe nëna edhe partnerja, por kur këto vende ngatërrohen lindin shumë probleme. Nëse partneri juaj është “djalë mami”, duhet të kuptoni se ju do jeni gjithmonë inferior ndaj tij, pasi pjesën më të madhe të gjërave që i ndodhin atij, e para do jetë nëna e tij që do jetë në dijeni. Nuk keni çfarë e doni një mashkull të tillë.
3. Dëshiron të ngjasoni si nëna e tij
Meshkuj të tillë në shumicën e kohës  e ndiejnë se partnerja e tij duhet të ngjasojë me femrën që do lidhë jetën. Femra, nëse jua shpreh këtë gjë, ose ju lë të kuptojë se duhet t’i ngjani nënës së tij urgjentisht braktiseni këtë mashkull. Ai nuk do t’iu vlerësojë ashtu si duhet, por do t’iu krahasojë gjithmonë me nënën e tij, që sipas tij është perfekte.
Burimi: Thought Catalog
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0033290386199951