INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
10 shprehjet që do t’ju shpëtojnë jetën, pasi ju është copëtuar zemra nga ndarja

10 shprehjet që do t’ju shpëtojnë jetën, pasi ju është copëtuar zemra nga ndarja

Publikuar më: 13:36 03-04-2018
Ndarja nga partneri ka pasojat e saj dhe ekspertët e lidhjeve kanë sjellë disa shprehje motivuese si ta kaloni këtë periudhë të vështirë.
Sipas intv.al këtu janë disa nga shprehjet të cilat do t’ju ndihmojnë të kaloni stresin nga ndarja:
1. “Nëse ju nuk dashuroni veten tuaj, si mund të dashuroni sërish dikë tjetër?” – RuPaul
 
2. "Asnjëherë mos e dashuroni dikë që ju trajton sikur jeni të  zakonshëm". - Oscar Wilde
 
3. "Ngrihuni, vishuni, tregoni dhe mos hiqni dorë kurrë". - E panjohur
 
4. “ Dashurohu me jetën tënde në çdo minutë të saj”.-Jack Kerouac
 
5. “Ndonjëherë gjërat e mira bien, kështu që gjërat edhe më të mira mund të bien së bashku.”- Marilyn Monroe
 
6."Ndarjet të lëndojnë, por humbja e dikujt që nuk ju respekton dhe vlerëson është një fitore, jo një humbje."- E panjohur
 
7. " Mos harroni, se ndonjëherë të mos marrësh diçka që dëshiron është një shenjë fati” - Dalai Lama
 
8. "Unë jam mirënjohës për luftën time, sepse pa të nuk do të kisha mundësi të tregoja gjithë forcën time". - Alex Elle
 
9. "Jeta është sikur po i jepni një biçiklete. Për të mbajtur ekuilibrin tuaj duhet të vazhdoni të lëvizni.”- Albert Einstein
 
10. “Asgjë në univers nuk mund t'ju ndalojë që të mos filloni çdo gjë nga fillimi”- Guy Finley
Burimi: Elite Daily
Përshtati: Anisa Bega
 
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0081460475921631