INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Zyrtare: UEFA publikon listën e klubeve shqiptare që do marrin pjesë në Europë

Zyrtare: UEFA publikon listën e klubeve shqiptare që do marrin pjesë në Europë

Publikuar më: 16:59 11-06-2018

Ditën e sotme UEFA ka zyrtarizuar klubet të cilat do të marrin pjesë në kupat e Europës. Me shumë interes pritej vendimi se kush do të marrë pjesë nga skuadrat shqipëtare. Pas pezullimit të Skënderbeut është Kukësi, ai që ka përfituar nga ky dënim.

Sipas vendimit të zyrtarizuar nga UEFA, Kukësi do të marrë pjesë në Champions League, ndërsa Luftëtari, Partizani dhe Laçi do të jenë pjesë e Europa Leagues.

UEFA nuk ka pritur vendimin e KAS-it të Lozanës për të zyrtarizuar se kush mes Skënderbeut dhe Kukësit do të shkonte në Champions por ka publikuar listen e skuadrave.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031018257141113
    array(1) { ["section"]=> string(83) "zyrtare-uefa-publikon-listen-e-klubeve-shqiptare-qe-do-marrin-pjese-ne-europe-61392" }