INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Zyrtare! Rritet taksa për blerjet online

Zyrtare! Rritet taksa për blerjet online

Publikuar më: 10:47 28-07-2016

Prej kohësh po flitej në lidhje me rritjen e taksës doganore për blerjet online. Nga sot ajo është fakt, pasi qeveria e ka miratuar.
Kështu që blerjet online mbi 22 euro dhe të gjitha dërgesat postare mbi 45 euro do të taksohen. Pra për çdo blerje online do të paguhet TVSH-ja dhe dogana, që shkojnë rreth 22.4% të vlerës së mallit. Tani qytetarët, për një mall që kushton 100 euro do të pagujnë 20 euro TVSH dhe taksën doganore.
Më parë kufiri i patatueshëm ishte 150 euro, pra paguaje taksa për më shumë se 150 euro mall.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012271404266357
    array(1) { ["section"]=> string(45) "zyrtare-rritet-taksa-per-blerjet-online-10968" }