INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zyrtare/ Njihuni me gjyqtarët dhe formacionet e përballjes Kukësi –Tirana

Zyrtare/ Njihuni me gjyqtarët dhe formacionet e përballjes Kukësi –Tirana

Publikuar më: 14:57 10-02-2019

Ditën e sotme Kategoria Superiore do të luajë edhe 3 takime të tjera të vlefshme për javën e 21-të të saj.
Në Kamëz do të luhet supersfida mes Kukësit dhe Tiranës. Një sfidë mjaft e fortë, pas formës së treguar nga dy skuadrat javët e fundit.
Kujtojmë se pak ditë më parë Tirana kërkoi në FSHF arbitër me stemën e FIFA-s për këtë takim dhe FSHF i plotësoi kërkesën duke dërguar Hamitin.

Kukësi –Tirana 14:00

Arbitër: Eldorjan Hamiit
Asistent: Ridiger Cokaj
Asistent: Emigers Ganxhi
Arbitër i katërt: Rudin Preca
Pas porte: Indrit Myrtja, Juxhin Xhaja

Ekipi i Cungut vjen pas fitores me Flamurtarin në transfertë, ndërsa lufton për të mos iu shkëputur më shumë Partizanit, që ditën e djeshme fitoi. Nga ana tjetër, bardheblutë e Memës kanë marrë pikë me vlera javët e fundit, por ende nuk janë shkëputur plotësisht nga zona e ftohtë.

FORMACIONET

KUKËSI(3-4-3): Frashëri, Teqja, Krasniqi, Shameti, Cuculi, Rrumbullaku, Ethemi, Dzaria, Rroca, Kordeiro, Shkurtaj. (Stol: Basha, Çyrbja, Xhemaili, Rexhinaldo, Limaj, Maliki, Rama). Trajner: Armando Cungu

kuksi.jpg


TIRANA(4-3-3): Abibi, Doka, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Karabeci, Daja, Hasani, Greca, Ngo, Halili. (Stol: Lika, Atinga, Kobina, Muça, Kërçiku, Goxha, Maveje). Trajner. Ardian Mema

ti.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070431232452393
    array(1) { ["section"]=> string(77) "zyrtare-njihuni-me-gjyqtaret-dhe-formacionet-e-perballjes-kukesi-tirana-86614" }