INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbuloni artistin më të vlerësuar në industrinë e muzikës [FOTO]

Zbuloni artistin më të vlerësuar në industrinë e muzikës [FOTO]

Publikuar më: 14:25 11-09-2018

John Legend është një ndër këngëtarët më të mirë të industrisë së muzikës. Është pikërisht ai artist që ka prekur zemrat e të gjithëve me baladat e tij kushtuar dashurisë. Sigurisht që ai do të ishte edhe një ndër artistët më të vlerësuar.


Së fundmi ai ka rrëmbyer çmimin si artisti më i mirë në industrinë e muzikës në “Emmy”. Legend mori vlerësime maksimale për interpretimin e Jezu Krishtit në shfaqjen e NBC, “Superstars Live in Concert”. Vlerësimi me një “Emmy” e ka bërë atë që tashmë të ketë statusin “EGOT” (inicialet e çmimeve Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony) që konsiderohet si vlerësimi më i madh që një artist mund të arrijë në industri.

john-legend-emmy.jpg1030170680-612x612.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010318040847778
    array(1) { ["section"]=> string(67) "zbuloni-artistin-me-te-vleresuar-ne-industrine-e-muzikes-foto-71293" }