INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet i riu që mashtroi një komb të tërë, duke pretenduar si lojtar i Juventus-it [FOTO]

Zbulohet i riu që mashtroi një komb të tërë, duke pretenduar si lojtar i Juventus-it [FOTO]

Publikuar më: 14:37 11-10-2018

Dionicio Fardi Rodriguez është i riu meksikan që arriti të mashtronte njerëzit dhe median në Meksikë, duke pretenduar se ishte një futbollist i Juventus-it.

19 vjeçari kishte manipuluar median e tij sociale- ku kishte mbledhur rreth 16,000 followers dhe në të ngarkonte foto duke firmosur bluzën e ekipit.

Ai gjithashtu kishte edituar një fotografi të lojtar-it portugez Joao Serrao, i cili është momentalisht një talent i ri i akademisë së Juves.

Në statusin e tij si lojtar i “Zonjës së Vjetër”, Farid jepete intervista mbi eksperiencën e tij në Turin.

Karriera e mashtruesit ishte e lidhur me ekipe si Lobos BUAP dhe Pumas de la UNAM, dhe madje kishte shpikur ndeshje dhe gola të cilat nuk përputheshin kurrë me realitetin.

mashtruesi.jpg

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077741146087646
    array(1) { ["section"]=> string(94) "zbulohet-i-riu-qe-mashtroi-nje-komb-te-tere-duke-pretenduar-si-lojtar-i-juventus-it-foto-74879" }