INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohen emra të tjerë! Njihuni me këngëtarët pjesëmarrës në Kënga Magjike 2018

Zbulohen emra të tjerë! Njihuni me këngëtarët pjesëmarrës në Kënga Magjike 2018

Publikuar më: 13:51 01-10-2018

Së shpejti nis ‘Kënga Magjike’ festivali i muzikës së lehtë shqiptare, ku marrin pjesë këngëtarë nga të gjitha trevat.

Ndërkohë ne vetëm pak ditë nga nisja janë zbuluar disa nga emrat e këngëtarëve që do marrin pjesë. U mësua se reperi Stresi këtë edicion do të vinte me një baladë dedikuar nënës së tij. Ndërkohë pas 5 vitesh mungesë këtë vit në festival merr pjesë edhe Ronela Hajati.

Ndërkaq, ‘Prive’ ka zbuluar edhe disa emra të tjerë të këngëtarëve pjesëmarrës.

Flori Mumajesi, Klajdi dhe Bruno do të marrin pjesë këtë vit. Ndërkohë pas 3 vitesh mungesë tek ‘Kënga Magjike’ do jetë i pranishëm edhe Ardit Çuni. Po ashtu mësohet se këtë vit do marrë pjesë edhe këngëtari shumë i dashur Ylli Limani.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078001022338867
    array(1) { ["section"]=> string(84) "zbulohen-emra-te-tjere-njihuni-me-kengetaret-pjesemarres-ne-kenga-magjike-2018-73655" }