INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Wow prezantohen makinat e së ardhmes në Paris, dhe do mbeteni pa fjalë!

Wow prezantohen makinat e së ardhmes në Paris, dhe do mbeteni pa fjalë!

Publikuar më: 13:06 08-02-2019

makinat Bugati, Ferrari, por edhe Reno dhe Peugeot…ekspozita concept car dhe automobile design në Paris, prezanton modelet më inovative të automobilëve në botë në një show që i dedikohet tërësisht makinave të së ardhmes.
“Që të jem i ndershëm, në të tilla panaire, prototipet e së ardhmes janë shpesh yjet e spektaklit. Kjo është një nga arsyet përse ne vendosëm t’ia dedikonim ekspozitën tërësisht atyre, sepse ato përfaqësojnë esencën e talentit të prodhuesve të makinave dhe se si ata e parashikojnë të ardhmen e makinave të tyre”, tha Remi Depoix, president i International Car Festival.
Por edhe për vizitorët, panairi është joshës. Ata thonë se ky është një shans për të parë makina që ndoshta nuk do të bëhen asnjëherë të tuat por që janë me të vërtetë kryevepra.
Shumë prej vizitorëve në ekspozitë janë të dhënë pas makinave klasike, atyre me motorë të mirë e të fuqishëm, komode pse jo. Sidoqoftë, të gjithë janë të një mendimi, duhet të përshtatesh me kohën.

kadillak_1_here_100_vjet.jpg

bmw_cover.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077459812164307
    array(1) { ["section"]=> string(75) "wow-prezantohen-makinat-e-se-ardhmes-ne-paris-dhe-do-mbeteni-pa-fjale-86470" }