INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Nuk kishte ndodhur ndonjëherë kjo gjë në Javën e Modës në New York [FOTO]

WOW! Nuk kishte ndodhur ndonjëherë kjo gjë në Javën e Modës në New York [FOTO]

Publikuar më: 11:52 12-09-2018

Java e Modës në New York këtë vit ka tërhequr vëmendjen që nga veshjet e punuara me detaje të stilistëve të ndryshëm, nga festat e çmendura ku nuk kanë munguar personazhe të famshëm e deri tek lufta mes repereve Cardi B dhe Nicki Minaj.

Së fundmi në këtë event po përflitet pafund rreth sfilatës e stilistit Marco Marco në pasarelën e të cilit parakaluan vetëm modele transgjinore. Edhe më parë modele të tilla janë shfaqur herë pas here në sfilata duke mos u deklaruar, ndërkohë që kjo e fundit ishte krejtësisht e qëllimshme. Marco rrëfeu gjatë një interviste duke thënë se dëshironte të krijonte hapësirë për të manifestuar trupat transgjinorë.


“Kjo ishte një mundësi që prania e tyre të ishte e pamohueshme dhe sigurisht për të përforcuar mendësinë që transgjinorët janë të bukur” ,-përfundoi ai.

gettyimages-1029583756.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026850700378418
    array(1) { ["section"]=> string(81) "wow-nuk-kishte-ndodhur-ndonjehere-kjo-gje-ne-javen-e-modes-ne-new-york-foto-71410" }