INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Wow! Këta janë 4 artistët shqiptarë të nominuar në MTV European Music Awards [FOTO]

Wow! Këta janë 4 artistët shqiptarë të nominuar në MTV European Music Awards [FOTO]

Publikuar më: 16:01 07-11-2017

Madje edhe këtë vit prezantohet nga një shqiptare, pasi vitin e kaluar u prezantua nga Bebe Rexha...

Rita Ora do të drejtoj ceremoninë e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards, duke u bërë kështu  këngëtarja e dytë shqiptare që drejton këtë spektakël çmimesh, për të dytin vit rradhazi. Rita gjithashtu pritet të ngjitet në skenë për të kënduar dhe ku i dihet mbase performon edhe këngën e saj “Girls” në bashkëpunim me Bebe Rexhen, edhe pse nuk i dihet nëse kjo e fundit do të jetë e pranishme. Ndryshe nga herët e tjera këtë vit janë nominuar katër artiste shqiptare të cilët janë: Rita Ora, Dua Lipa, Xen (Shkëlzen Kastrati) dhe Ermal Meta. Dhe mund të themi se kjo nuk është hera e parë që shqiptarët marrin nominime në MTV European Music Awards./intv.al/

444.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028491020202637
    array(1) { ["section"]=> string(68) "wow-keta-jane-4-artistet-shqiptare-te-nominuar-ne-mtv-european-41249" }