INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Volvo XC60 me dizanj të ri

Volvo XC60 me dizanj të ri

Publikuar më: 16:27 11-09-2018

Volvo ka vendosur të marrë ridizajnimin e saj të parë të madh që nga hyrja fillestare e saj nëntë vjet më parë. Volvo thotë se  XC60 do të jetë një nga makinat më të sigurta të ndërtuara ndonjëherë, duke përdorur funksione të tilla novatore si Zbutja e Lansimit të Linjës për të parandaluar goditjet e kokës, transmeton Sovrani.

Instagram Banner

Aktualisht, XC60 përbën 30 për qind të shitjeve globale të makinave të Volvo. Në dispozicion në 2018 Volvo XC60 do të jetë Pilot Assist, i cili menaxhon drejtimin, përshpejtimin dhe frenimin gjatë ngasjes deri në 80 mph në autostrada me shenja të qarta.

 

Më shumë në këtë kategori: « Google Assistant tani në dy gjuhë.
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.011302947998047
    array(1) { ["section"]=> string(32) "volvo-xc60-me-dizanj-te-ri-71322" }