INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Video shokuese/ Shihni sesi duhani vret ngadalë zemrën

Publikuar më: 13:37 03-06-2018

Duhani është një nga faktorët që shkatërrojnë jo vetëm mushkëritë tuaj por vret ngadalë edhe zemrën tuaj.

Më poshtë shihni një video e cila tregon sesi tymosja e cigareve dëmton zemrën.

Pamjet janë publikuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si një mënyrë për të paralajmëruar të gjithë duhanpirësit dhe për t’u dhënë kurajo që të heqin dorë nga një zakon i dëmshëm.

Video vetëm 30 sekonda tregon se zemra nis të rrah ngadalë duke I pyetur duhanpirësit nëse e dinë që duhani është një nga shkaktarët më të mëdhenj të sëmundjeve të zemrës.

Më pas zemra nis të rrah më shpejt dhe më shumë tym del nga ‘valvulat’ duke dëshmuar se është duke punuar më shumë se ç’duhet dhe po lodhet.

Slogani ‘ Mbro zemrën dhe zgjidh shëndetin’ u publikua pikërisht në Ditën Ndërkombëtare pa Duhan në 31 maji.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0025551319122314
    array(1) { ["section"]=> string(59) "video-shokuese-shihni-sesi-duhani-vret-ngadale-zemren-60535" }