INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Vdes këngëtari i njohur, nuk mundi ta mposhtë sëmundjen e kancerit [FOTO]

Vdes këngëtari i njohur, nuk mundi ta mposhtë sëmundjen e kancerit [FOTO]

Publikuar më: 10:12 06-12-2017

Ka vdekur në moshën 74 vjeçare këngëtari i muzikës rock në Francë, Jahnny Hallyday.

Ai nuk mundi ta fitonte betejën me sëmundjen e kancerit të mushkërive dhe vdiq në moshën 74 vjeçare. Hallyday numëron më shumë se 100 milionë albume të shitura dhe më shumë se 50 turne të mbajtura. Ka qenë presidenti i Francës, Emmanuel Macron ai që ka njoftuar për vdekjen e tij, sot herët në mëngjes.

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.00413990020752
  array(1) { ["section"]=> string(76) "vdes-kengetari-i-njohur-nuk-mundi-ta-mposhte-semundjen-e-kancerit-foto-44083" }