INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Uragani Florence shkakton viktimat e para, 4 të vdekur, mes tyre 1 fëmijë [VIDEO]

Uragani Florence shkakton viktimat e para, 4 të vdekur, mes tyre 1 fëmijë [VIDEO]

Publikuar më: 22:28 14-09-2018

Të paktën 4 viktima dhe 600 mijë banorë janë evakuuar për shkak të Uraganit Florence, që ka përfshirë shtetet e brigjeve lindore të Amerikës.

Ndërkohë këtë të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon. Shtetet e brigjeve lindore të Amerikës tashmë kanë marrë masat e nevojshme për të përballuar stuhinë. Sipas mediave të huaja bëhet me dije se mes viktimave është një një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë.

 Syri i Uraganit Florence të premten lëvizi drejt brigjeve, duke sjellë me vete erëra të forta dhe shira në Karolinën e Veriut dhe atë të Jugut. Shpejtësia e erës arriti në 120 kilometra në orë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0045199394226074
    array(1) { ["section"]=> string(83) "uragani-florence-shkakton-viktimat-e-para-4-te-vdekur-mes-tyre-1-femije-video-71753" }