INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Update i ri i iOS 12.1.1 sjell ndryshimin tek njoftimet

Update i ri i iOS 12.1.1 sjell ndryshimin tek njoftimet

Publikuar më: 16:16 09-11-2018

Haptic Touch i iPhone XR është më pak i fuqishëm dhe më efikas se 3D Touch, por me iOS 12.1.1 beta fiton mbështetjen me njoftimet.
 
Haptic Touchi i iPhone XR, siç është theksuar në shumë komente,është më pak i fuqishëm dhe efikas 3D Touch, por Apple ka premtuar në javët e fundit rritje të mbështetjes për këtë funksion. Zgjerimi i parë duket se vjen me iOS 12.1.1 tani në beta: Haptic Touch i iPhone XR do të punojë me njoftimet.

Instagram Banner

Në sajë të motorrit haptik të iPhone XR, njoftimet mund të zgjerohen. Për të përdorur këtë veçori të re, thjesht prekni dhe mbani një njoftim në ekranin e kyçjes ose në Qendrën e Njoftimit, vetëm për një sekondë të dytë. Sapo të keni dëgjuar reagimet nga motori Taptic, mund të lini presionin. Në këtë moment njoftimi do të zgjerohet. Përmes këtij funksioni mund të merrni më shumë informacion mbi njoftimin, si dhe të jeni në gjendje t'i përgjigjeni shpejt mesazheve.

©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0050170421600342
    array(1) { ["section"]=> string(61) "update-i-ri-i-ios-12-1-1-sjell-ndryshimin-tek-njoftimet-78146" }