INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
UFC jep dënimin pas sherrit në sfidën me Conor McGregor, Khabib bën kërcënimin e fortë: Nëse thoni se...[FOTO]

UFC jep dënimin pas sherrit në sfidën me Conor McGregor, Khabib bën kërcënimin e fortë: Nëse thoni se...[FOTO]

Publikuar më: 18:37 11-10-2018

Khabib Nurmagomedov ka kërcënuar tërheqjen nga UFC nëse federata i heq ndeshjen shokut të ekipit Zubaira Tukhugov. Në një post Instagrami ditën e enjte, Nurmagomedov, i cili mbrojti titullin e peshës së lehtë ndaj McGregor në UFC në 229 orët e para të së dielës, i ka thënë UFC t’i dërgojë kontratën e prishur nëse Tukhugov, i cili ishte përfshirë në sherrin pas ndeshjes, do të përjashtohet.

“Do të doja t’i thosha UFC. Pse nuk shkarkuat njeri kur ekipi i tyre sulmoi autobusin dhe lëndoi disa njerëz? Mund të kishin vrarë njeri aty, pse nuk tha njeri gjë kur më ofenduan vendlindjen, fenë dhe familjen?

“Pse duhet të ndëshkoni ekipin tim, kur të dy ekipet janë ndeshur. Nëse thoni se unë e nisa, atëherë nuk jam dakord, unë mbylla atë që ishte nisur. Në çdo rast, më ndëshkoni mua, Tukhugov nuk kishte gisht.

“Nëse mendoni se do të rri urtë e keni gabim. Keni anuluar ndeshjen e Zubaira dhe doni ta largoni pasi goditi Conor. Por mos harroni se ishte Conor ai që goditi vëllanë tjetër timin i pari, vetëm shihni videon.

“Nëse vendosni ta shkarkoni, duhet ta dini se do të më humbisni edhe mua. Ne jemi vëllezër të bashkuar në Rusi dhe unë do të bëja gjithçka për ta. Nëse vendosni ta largoni, mos harroni të sillni edhe kontratën e prishur për mua.

Nëse jo, do ta prish vetë. Edhe diçka tjetër, mund t’i mbani paratë e mia. Shpresoj të mos ju ngecin në fyt. Ne kemi mbrojtur nderin tonë dhe kjo është gjëja më e rëndësishme.”

View this post on Instagram

I would like to address @ufc Why didn't you fire anyone when their team attacked the bus and injured a couple of people? They could have killed someone there, why no one says anything about insulting my homeland, religion, nation, family? Why do you have to punish my team, when both teams fought. If you say that I started it, then I do not agree, I finished what he had started. In any case, punish me, @zubairatukhugov has nothing to do with that. If you think that I’ll keep silent then you are mistaken. You canceled Zubaira’s fight and you want to dismiss him just because he hit Conor. But don’t forget that it was Conor who had hit my another Brother FIRST, just check the video. if you decide to fire him, you should know that you’ll lose me too. We never give up on our brothers in Russia and I will go to the end for my Brother. If you still decide to fire him, don’t forget to send me my broken contract, otherwise I'll break it myself. And one more thing, you can keep my money that you are withholding. You are pretty busy with that, I hope it won’t get stuck in your throat. We have defended our honor and this is the most important thing. We intend to go to the end. #Brothers

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0089578628540039
    array(1) { ["section"]=> string(110) "ufc-jep-denimin-pas-sherrit-ne-sfiden-me-conor-mcgregor-khabib-ben-kercenimin-e-forte-nese-thoni-se-foto-74932" }