INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Uefa shpërblen tifozat që hodhën euro në fushën e lojës

Uefa shpërblen tifozat që hodhën euro në fushën e lojës

Publikuar më: 21:22 12-02-2018

Takimi në fazën e grupeve,Anderlecht-Bayern Munich shkaktoi pakënaqësi tek tifozët bavarezë.


Tifozët e Bayerit hodhën një shumë eurosh në fushën e lojës në shenjë proteste ndaj çmimit të lartë të biletave të vendosura nga klubi belg.
Anderlecht abuzoi duke vendosur një çmim tepër të lartë biletash, prej 100 eurosh për biletë.


Uefa ka reaguar ndaj këtij veprimi dhe ka vendosur të dënojë klubin belg për t'i rikthyer tifozëve një shumë mesatare prej 30 eurosh për biletë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029640197753906
    array(1) { ["section"]=> string(61) "uefa-shperblen-tifozat-qe-hodhen-euro-ne-fushen-e-lojes-50147" }