INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
UEFA gjobit FSHF me shumën marramendëse, për faj të këtij ekipi shqiptar[FOTO]

UEFA gjobit FSHF me shumën marramendëse, për faj të këtij ekipi shqiptar[FOTO]

Publikuar më: 18:52 07-11-2018

FSHF sapo u kap fajtore nga UEFA. Institucioni europian i futbollit ka nisur një hetim ndaj FSHF që në Shtator të vitit të kaluar për çështjen “Tirana”, e cila mori pjesë në kompeticionin e Kupave të Europës, si fituese e Kupës së Shqipërisë, pa shlyer më parë të gjitha detyrimet ndaj palëve të treta.
FSHF mesa duekt ka fshehur borxhet e klubit kryeqytetas dhe ika dhënë asaj liçensën për të luajtur gjë të cilën UEFA e ka zbuluar duke bërë që qeveria shqiptare e futbollit të marrin masën gjobitëse prej 100 000 eurosh.
UEFA i ka dhënë mundësinë federatës tonë që gjysmën e gjobës ta paguajë gjatë këtij viti dhe pjesën tjetër sezonin e ardhshëm.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085878372192383
    array(1) { ["section"]=> string(82) "uefa-gjobit-fshf-me-shumen-marramendese-per-faj-te-ketij-ekipi-shqiptar-foto-77965" }