INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
U tha që është telefoni më i mirë, por shihni çfarë ka ndodhur me këto iPhone 8 [FOTO]

U tha që është telefoni më i mirë, por shihni çfarë ka ndodhur me këto iPhone 8 [FOTO]

Publikuar më: 18:10 02-10-2017

Para disa ditësh, kompania Apple lançoi në treg dy telefona të rinj, iPhone 8 dhe iPhone X. Të gjithë u mahnitëm nga karakteristikat e tyre, por pa kaluar shumë ditë nga nxjerrja në treg, kanë dalë problemet e para dhe Apple ka nisur menjëherë hetimet.

Bëhet fjalë për disa probleme me ekranin dhe rasti i parë është regjistruar në Tajvan, ku ekrani i një telefoni është hapur teksa po karikohej bateria.  Rasti i dytë i bërë publik regjistrohet të ketë ndodhur në Japoni, ku klienti i Apple, ka denoncuar se iPhone 8 plus që ai kishte blerë kishte rezultuar me ekran të dalë nga shtëpiza. Ai e kishte publikuar këtë rast në Twitter.

Ndonëse kompania nuk ka kumentuar për rastet, është shprehur se po hetohet mbi to.

 

ajfon8.png

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.573150873184
    array(1) { ["section"]=> string(89) "u-tha-qe-eshte-telefoni-me-i-mire-por-shihni-cfare-ka-ndodhur-me-keto-iphone-8-foto-37973" }