INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
U prehtë në paqe! Vdes xhuxhi juaj i preferuar nga filmi ''Borëbardha'' [FOTO]

U prehtë në paqe! Vdes xhuxhi juaj i preferuar nga filmi ''Borëbardha'' [FOTO]

Publikuar më: 22:53 28-05-2018

“Borëbardha dhe 7 xhuxhët” është një ndër filmat më të dashur për të gjithë ne. Pavarësisht se shumë meshkuj që të vegjël pëlqenin Borëbardhën, ata që binin shumë në sy ishin xhuxhat, njëri më interesant se tjetri. Por ai i preferuari ynë, ka ndërruar sot jetë më moshën 61-vjeçare.

Tayyar Yildiz lunate rolin e xhuxhit të lumtur. Ai ishte vetëm 95 centimetër i gjatë, por kjo nuk e ka penguar që të kishte një karrierë të suksesshme. Ai punonte në bankë, por arriti të kishte sukses edhe në kinematografi./intv.al/

2500561.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0025331974029541
    array(1) { ["section"]=> string(77) "u-prehte-ne-paqe-vdes-xhuxhi-juaj-i-preferuar-nga-filmi-borebardha-foto-59950" }