INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
U prehtë në paqe! Shuhet nga jeta aktorja e shumëpreferuar [FOTO]

U prehtë në paqe! Shuhet nga jeta aktorja e shumëpreferuar [FOTO]

Publikuar më: 16:27 16-08-2018

Aktorja dhe këngëtarja e xhazit Morgana King ka vdekur në moshën 87-vjeçare. 

Ajo njihet për rolin e saj si Carmela Corleone, gruas së Don Vito, në dy filmat e parë të Kumbarit, së bashku me një karrierë të gjatë dhe nominimet për çmimet Grammy.

King vdiq nga kanceri më 22 mars në shtëpinë e saj në Palm Springs.

Por vdekja e saj nuk ishte raportuar derisa miku i saj John Hoglund postoi një mesazh ngushëllimi në Facebook.

morganaa.jpg

morgana1.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0084159374237061
    array(1) { ["section"]=> string(68) "u-prehte-ne-paqe-shuhet-nga-jeta-aktorja-e-shumepreferuar-foto-68528" }