INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
U prehtë në paqe! Ndahet nga jeta në moshë të re aktorja e njohur, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

U prehtë në paqe! Ndahet nga jeta në moshë të re aktorja e njohur, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

Publikuar më: 18:47 05-05-2018

Sa shumë e donte publiku! 

Pas 10 vitesh beteje me kancerin, kjo semundje e rëndë e mposhti atë. Bëhet fjalë për aktoren e njohur australiane Cathy Godbold e cila u nda nga jeta në moshën 43-vjeçare pasi vuante nga kanceri në tru.

Cathy ishte më e njohur për rolin e saj në serialin televiziv australian-kanadez, Saddle Club, në të cilin ajo luajti si Deborah Hale Regnery.

Sipas Sydney Morning Herald, aktorja vdiq në spital pasditen e djeshme si pasojë e një tumori të trurit terminal. Ajo u diagnostikua fillimisht në vitin 2007, kur ajo iu nënshtrua trajtimit dhe operacionit për të hequr një tumorin por në janar të këtij viti u tha se kanceri ishte kthyer.

aktt.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0038630962371826
    array(1) { ["section"]=> string(103) "u-prehte-ne-paqe-ndahet-nga-jeta-ne-moshe-te-re-aktorja-e-njohur-shume-e-dashur-per-publikun-foto-57407" }