INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
U lançua para disa ditësh, por mësoni kur do të dalë në treg ‘iPhone X’

U lançua para disa ditësh, por mësoni kur do të dalë në treg ‘iPhone X’

Publikuar më: 16:27 08-10-2017

Kompania prestigjoze Apple ka lançuar super smartfonin iPhone X para disa ditësh dhe të gjithë u mahnitën nga cilësite e tij. Mund të jetë shumë i bukur dhe me veçori shumë të mira, por siç duket Apple po has vështirësi kur është fjala për disponueshmërinë në treg.

Sipas Brightwire, dërgesa me më shumë se 90 për qind të njësive të iPhone X duket se do të shtyhet deri pas muajit Dhjetor.

Brightwire thotë se një milion njësitë e para do të mund të shtyhen deri në dhjetor, dhe duke pasuar parasysh kërkesat për smartfonin e ri iPhone X, një milion njësi nuk është mjaftueshëm.

Arsyet e sakta se pse do të mund të shtyhet nuk janë zbuluar, por dihet që njëri nga problemet janë panelët OLED dhe sensorët 3D.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011639595031738
    array(1) { ["section"]=> string(74) "u-lancua-para-disa-ditesh-por-mesoni-kur-do-te-dale-ne-treg-iphone-x-38388" }