INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Twitter, një risi e rëndësishme në shkrim

Twitter, një risi e rëndësishme në shkrim

Publikuar më: 10:33 08-11-2017

Tashmë është zyrtare në Twitter mund të postoni deri në 280 karakatere dhe pothuaj në të gjitha gjuhët.

Rrjeti social konfirmoi sic dhe kishte paralajmëruar në fillim të shtatorit se të gjithë përdoruesit kanë më shumë mundësi për të shkruar me më shumë karaktere, pasi deri më sot mund të përdornin 140 të tilla.

Konfirmimi erdhi nga San Francisco pas provave të kryera në muajt e fundit e rezultoi se mënyra e re e shkrimit u pëlqeu të ghithëve.

Article Logic
Execution time: 0.00085902214050293
array(1) { ["section"]=> string(46) "twitter-nje-risi-e-rendesishme-ne-shkrim-41303" }