INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Turkvision Song Contest 2018”, ja kush janë këngëtaret që do të përfaqësojnë Kosovën dhe Shqipërinë

“Turkvision Song Contest 2018”, ja kush janë këngëtaret që do të përfaqësojnë Kosovën dhe Shqipërinë

Publikuar më: 12:45 01-06-2018

“Turkvision Song Contest 2018” do të jetë koncerti i katërt i realizuar në Turqi pas dy vitesh shkëputje.

Pjesë e tij janë 50 shtetet të cilët kanë influencë turke, në popullsi gjuhë apo tradita. Shtetet kanë filluar të konfirmojnë pjesëmarrjen dhe përfaqësueset e Kosovës dhe Shqipërisë janë vendosur.

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Eneda Tarifa e cila bëhet kështu këngëtarja e parë e cila përfaqëson një shtet në ‘Eurovision Song’ dhe në ‘Turkvizion’ raporton Revista Who.

Ndërsa përfaqësuesja për Kosovën është zgjedhur këngëtarja e mirënjohur Leonora Jakupi.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081989765167236
    array(1) { ["section"]=> string(103) "turkvision-song-contest-2018-ja-kush-jane-kengetaret-qe-do-te-perfaqesojne-kosoven-dhe-shqiperine-60338" }