INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Tsipras : Shkeljet turke në hapësirën ajrore të Egjeut duhet të marrin fund

Tsipras : Shkeljet turke në hapësirën ajrore të Egjeut duhet të marrin fund

Publikuar më: 17:02 07-12-2017

Kryeministri grek Aleksis Tsipras e konsideroi si shumë të rëndësishëm zgjerimin e kanalit të komunikimit me Turqinë, gjatë një vizitës së presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan të enjten në Athinë. "Ne po kalojmë një periudhë kritike në fqinjësinë tonë. Një periudhë tensionesh në marrëdhëniet turke -europiane, një periudhë zhvillimesh shqetësuese në rajonin tonë, në Lindjen e Mesme dhe në Evropë, "tha Tsipras gjatë një konference të përbashkët për shtyp. "Në këtë periudhë, ne besojmë se është po aq e rëndësishme sa më parë që të rrisim kanalet tona të komunikimit. Ne mund ta bëjmë këtë vetëm duke u bazuar në respektin e ndërsjellë, "tha Tsipras. "Ne ramë dakord të rifillojmë bisedimet", tha ai. "Ne u përpoqëm të largohemi nga keqkuptimet, për të kuptuar atë që thotë personi tjetër ... Nga ana ime unë kam theksuar se shkeljet turke në hapësirën ajrore të Egjeut duhet të përfundojnë"-deklaroi kryeministri grek

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014519691467285
    array(1) { ["section"]=> string(79) "tsipras-shkeljet-turke-ne-hapesiren-ajrore-te-egjeut-duhet-te-marrin-fund-44237" }