INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Tritan Shehu për IN Tv, vota shqiptare në OKB të shpallet nul[VIDEO]

Tritan Shehu për IN Tv, vota shqiptare në OKB të shpallet nul[VIDEO]

Publikuar më: 16:43 22-12-2017

Kërcënim kombëtar dhe një vendim antikushtetues, e ka cilësuar Tritan Shehu votën shqiptare në OKB një ditë më parë për rezolutën mbi statusin e Jeruzalemit. Në një intervistë për IN Tv, Shehu rendit arsyet se përse ky vendim nuk është thjesht një qëndrim i gabuar, por një dëmtim shumë i rëndë me vetëdashje të interesave tona strategjike. Shehu thotë se është se nevojshme që vota shqiptare në OKB të shpallet nul, në kushtet kur Parlamenti dhe Presidenit nuk kanë qënë të informuar mbi votën e Shqipërisë në OKB.
Shehu shkon edhe më tej kur thotë se pas këtij vendimi fshihen interesa të tjera nga qeveria shqiptare.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030059814453125
    array(1) { ["section"]=> string(72) "tritan-shehu-per-in-tv-vota-shqiptare-ne-okb-te-shpallet-nul-video-45650" }