INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Trend-i që po pushton botën e modës! Ja kush është look-u më i preferuar i momentit... [FOTO]

Trend-i që po pushton botën e modës! Ja kush është look-u më i preferuar i momentit... [FOTO]

Publikuar më: 12:45 29-09-2018

Chistina Aguilera, Sarah Jessica Parker dhe Justin Timberlake; të gjithë këta personazhe janë të njohur për stilin e tyre të veçantë në vitet 90’ dhe fillim viti 2000. Shamitë e lidhura sipër kokës ishin gjithçka që njerëzit flisnin në atë kohë.
Mund të jesh i surprizuar, por ky stil po bën një rikthim të fuqishëm, pasi u ekspozua në të gjitha sfilatat e modës këtë muaj, thotë revista prestigjioze e modës "FashionTrends".

Ne nuk mund ta prisnim këtë trend të ritkhehej kaq shpejt, por pas nostalgjisë të treguar nga stilistët e gjithë botës nëpër pasarela, ne mundemi vetëm se ta shijomë dhe ta përqafojmë atë.

Në vend të shamisë, aktualisht po përdoren disa shallë mëndafshi që i japin look-ut cilësinë e duhur për tu rikthyer në kohë.

Disa stilistë e kanë çuar përqasjen e tyre akoma më pas në kohë, duke mos i përdorur shamitë dhe shallët të lidhura mbrapa koke, por rreth qafës dhe poshte mjekrrës, duke na kthyer akoma dhe më pas në kohë tek vitet 50’-60’, në lëvizjet feministe të asaj kohe.

Më poshte keni një galeri me foto të këtij trend-i që ka pushtuar botën e modës.

 

moda2.jpg

moda3.jpg

moda4.jpg

moda5.jpg

moda6.jpg

moda7.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0034129619598389
    array(1) { ["section"]=> string(93) "trend-i-qe-po-pushton-boten-e-modes-ja-kush-eshte-look-u-me-i-preferuar-i-momentit-foto-73410" }