INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Trailer: ‘Apostasy’, filmi që do ju japi një copëz të Dëshmitarëve të Jehovait

Trailer: ‘Apostasy’, filmi që do ju japi një copëz të Dëshmitarëve të Jehovait

Publikuar më: 12:15 01-07-2018

Më në fund ka dalë traileri i filmit Apostasy, drama e cila fokusohet te historia e dy motrave të cilat kanë lindur në një familje besimtarësh të Jehovait.

Drama e vendosur në qytetin e Mançesterit është vepra debutuese e regjizorit Daniel Kokotajlo, i cili edhe vetë është rritur një familje të tillë.
Apostasy ndjek një mama (Siobhan Finneran) e cila e gjen veten të sfiduar nga ndryshimi i situatave ku dy vajzat e saj ndodhen, situate të cilat nuk përputhen me besimin e saj fetar.


Filmi in Kokotajlos është konsideruar si një ndër prodhimet më të mira britanike gjatë periudhës së festival të filmit dhe madje prestigjozja The Hollywood Reporter ka thënë se ky film “rivendos besimin në kinemanë britanike”. Është vlerësuar gjithashtu për peisazhin që jep mbi këtë degë të kristianizmit, peisazh i cili nuk ka ardhur në ekran më parë në këtë mënyrë.


Filmi del në kinema në datën 27 Korrik dhe trailerin mund t’a ndiqni këtu:

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079379081726074
    array(1) { ["section"]=> string(80) "trailer-apostasy-filmi-qe-do-ju-japi-nje-copez-te-deshmitareve-te-jehovait-63383" }