INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tragjedi në kompleksin e futbollit Brazilian me pasojë 10 të vdekur! Ja shkaku…

Tragjedi në kompleksin e futbollit Brazilian me pasojë 10 të vdekur! Ja shkaku…

Publikuar më: 13:20 08-02-2019

Skuadra e njohur e futbollit brazilian, Flamengo është goditur këtë të premte nga një tragjedi e rëndë, e cila iu mori jetën 10 personave, ndërsa 3 të tjerë mes të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Flakët përfshinë një kompleks sportiv të klubit në zonën e Vargem Grande, duke shkatërruar thuajse gjithçka.

Qendra sportive e Flamengos është në perëndim të Rio de Janeiros dhe, sipas Departamentit të Zjarrfikëses së qytetit, thirrja për ndihmë erdhi në mëngjes, por flakët u vunë nën kontroll vetëm pas dy orësh.

Viktimat nga tragjedia në Brazil ende nuk janë identifikuar, por policia flet për djem të skuadrave të të rinjve, futbollistë premtues deri në moshën 17 vjeç.

Në këtë kompleks ishte deri një vit më parë edhe talenti i Realit të Madridit, Vinicius Junior, i pari që ngushëlloi Flamengon për ngjarjen e rëndë.

Ndërkohë, ende nuk dihen shkaqet e zjarrit në kompleksin futbollistik.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0093631744384766
    array(1) { ["section"]=> string(83) "tragjedi-ne-kompleksin-e-futbollit-brazilian-me-pasoje-10-te-vdekur-ja-shkaku-86472" }