INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Të fiksuara pas kirurgjisë plastike, femrat kërkojnë të

Të fiksuara pas kirurgjisë plastike, femrat kërkojnë të "zbukurojnë" vaginën

Publikuar më: 13:01 01-09-2017

Pas buzëve, gjoksit dhe pjesëve të tjera të trupit, tani femrat kanë gjetur një mënyrë tjetër për t’u ribërë duke iu besuar kirurgjisë plastike. Bëhet fjalë për një organ shumë më intim, vagina.

Kirurgjia plastike e vaginës është bërë në fakt një nga procedurat kozmetike më popullore në kohët e fundit”, sipas kiruges Jennifer Walden që zhvillon rreth tre ndërhyrje të tilla në javë.

Me dhjetëra femra i janë nënshtruar kirurgjisë së vaginës, që të mos ndiejnë më turp kur i shohin me bikini apo pantallona për joga. Disa femra kanë buzët vaginale shumë të gjata dhe nuk arrijnë dot të praktikojnë disa aktivitete sportive si për shembull hipizëm apo biçikletë, madje disa kanë irrite edhe kur veshin thjesht xhinse. Për disa seksi është i dhimbshëm, ndërsa disa të tjera gati tërhiqen kopmlet nga jeta seksuale për arsye turpi.

Kirurgjia për këto femra është një zgjidhje, ndërhyrja mund të bëhet me lazer, zgjat rreth një orë dhe bëhet në anestezi të plotë.

Në SHBA kjo ndërhyrje kirugjikale ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme prej 49% duke përfshirë si adoleshentet edhe pensionistet.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033349990844727
    array(1) { ["section"]=> string(79) "te-fiksuara-pas-kirurgjise-plastike-femrat-kerkojne-te-zbukurojne-vaginen-35870" }