INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tarantino bën bashkë në filmin e ri, dy nga aktorët tuaj më të preferuar [FOTO]

Tarantino bën bashkë në filmin e ri, dy nga aktorët tuaj më të preferuar [FOTO]

Publikuar më: 10:27 29-06-2018

Ata kanë nisur xhirimet e filmit të ri me regjisor Quentin Tarantino. Filmi do të mbajë titullin “Na ishte njëherë Hollivudi” (Once Upon a Time in Hollyëood), i cili do të dalë në kinema në vitin 2019.

DiCaprio ka pozuar së bashku me aktorin Brad Pitt, në këtë bashkëpunim të parë mes tyre. Ngjarjet e filmit zhvillohen në Hollivudin e vitit 1969, në kohën kur janë bërë edhe vrasjet e bujshme të bandës së killerit serial Charles Manson.

Ky sekt i drejtuar nga Charles Manson është origjina, në vitet ’60, e vrasjeve që tmerruan Amerikën, veçanërisht vrasja e aktores Sharon Tate, bashkëshortja e Roman Polanski, në atë kohë shtatzënë,

Por, DiCaprio dhe Pitt nuk janë aktorët e vetëm të mëdhenj që do të luajnë në filmin e një prej regjisorëve më të dashur në botë. Edhe Al Pacino do të jetë krah tyre, në rolin e një agjenti aktorësh. Për Pacinon ky është bashkëpunimi i parë me Tarantinon.

retr5yt.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.004284143447876
    array(1) { ["section"]=> string(82) "tarantino-ben-bashke-ne-filmin-e-ri-dy-nga-aktoret-tuaj-me-te-preferuar-foto-63190" }