INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Tahiri efekt zinxhir. Çfarë thotë Berisha pas Lu-së dhe Ramës [FOTO]

Tahiri efekt zinxhir. Çfarë thotë Berisha pas Lu-së dhe Ramës [FOTO]

Publikuar më: 16:07 26-10-2017

Edi Rama falënderoi publikisht Ambasadorin Lu lidhur me qëndrimin e tij mbi çështjen Tahiri. Diplomati amerikan kërkoi që të zbardhet e vërteta nëse ish ministri është apo jo i fajshëm pas akuzave të ngritura publikisht, duke theksuar se nuk mund të ketë gjyq si në kohën e regjimit komunist. Por ajo që solli reagimin e menjëhershëm të ish kryeministrit Sali Berisha ka qenë pikërisht qëndrimi i pasardhësit të tij në qeveri Edi Rama.
Nëpërmjet një statusi në facebook Sali Berisha shkruan:
“Falënderimi Norieges për ambasadorin Lu, dëshmi tjetër tragjike e instalimit të narko-shtetit në Shqipëri! Sb”

berisha.png

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014610290527344
    array(1) { ["section"]=> string(71) "tahiri-efekt-zinxhir-cfare-thote-berisha-pas-lu-se-dhe-rames-foto-40087" }