INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Surprizoi fansat me ''Kamikaze'', Eminem i hap luftë Trump-it me albumin e ri... Pse? Zbulojeni [FOTO]

Surprizoi fansat me ''Kamikaze'', Eminem i hap luftë Trump-it me albumin e ri... Pse? Zbulojeni [FOTO]

Publikuar më: 11:28 01-09-2018

Eminem ka surprizuar përsëri fansat. Këngëtari nëpërmjet një postimi në Twitter ka bërë publik lançimin e albumit të tij të 10-të.

Vetëm para 8 muajve ai publikoi albumin e parë të tij solo. I titulluar “Kamikaz”, projekti muzikor përmban 13 këngë. Shumica prej tyre janë bashkëpunime me këngëtarë si Jessie Reyes, reperin Joyner Lucas, Ed Sheeran dhe Beyonce.

Eminem gjithmonë i ka përdorur këngët si një formë për t’ju drejtuar drejtpërdrejtë kritikëve të tij. “Kamikaz” flet për problemet që reperi ka pasur me Presidentin Donald Trump dhe zëvendës presidentin Mike Pence. Ai gjithashtu sulmon shtypin për publicitetin e paktët që i bënë albumit të tij të mëparshëm “Revival”.

Eminem e filloi karrierën e tij dy dekada më parë. Ai u kthye në një ndër reperët më të mirë në skenën botërore.

Jeta e tij dhe karriera pësuan ulje e ngritje për shkak të depresionit dhe varësisë ndaj drogës. Viti 2017 simbolizon rikthimin e madh të Eminemit në skenë.

4F8E0C5300000578-6117689-image-a-1_1535704971755.jpg4F8E3E9D00000578-6117689-image-a-22_1535706768803.jpg0203-eminem-main-810x610.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010057926177979
    array(1) { ["section"]=> string(97) "surprizoi-fansat-me-kamikaze-eminem-i-hap-lufte-trump-it-me-albumin-e-ri-pse-zbulojeni-foto-69978" }