INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Superman-i” i bën dedikimin e ndjerë legjendës së DC Comics pas vdekjes[FOTO]

“Superman-i” i bën dedikimin e ndjerë legjendës së DC Comics pas vdekjes[FOTO]

Publikuar më: 19:46 20-11-2018

Vdekja e Stan Lee, legjendës së filmave vizatimorë që ka krijuar personazhe të tilla si: “Superman-i, Hulku, Spider Man...” trishtoi fansat në të gjithë botën.
Për t’i bërë një dedikim atij, një statujë e “Superman-it” është vendosur në qendër të qytetit Metropolis, Illinois.

Statuja është e vendosur jashtë muzeumit “Super Museum”, i cili gjithashtu mban brenda tij një historik të gjerë me personazhin kryesor të DC Comics.

Stan Lee ishte një figurë e rrallë në botën e kinematografisë dhe ka inspiruar miliona njerëz me personazhet e tij, të cilët me karakteristikat e tyre të veçanta prekën zemrat e një audience të gjerë.

superman.JPG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0042779445648193
    array(1) { ["section"]=> string(81) "superman-i-i-ben-dedikimin-e-ndjere-legjendes-se-dc-comics-pas-vdekjes-foto-79293" }