INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sporti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta kampioni dhe sportisti i mirënjohur! [FOTO]

Sporti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta kampioni dhe sportisti i mirënjohur! [FOTO]

Publikuar më: 20:06 06-11-2018

Ka ndërruar jetë 7 herë kampion kombëtar në mundje dhe 5 herë kampion kombëtar në peshëngritje. Bëhet fjalë për Ramadan Martini i cili u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare. Martini është diplomuar për specialitetin e mundjes dhe peshëngritjes në Varshavë të Rumanisë në 1967.

Gjithashtu ai ka mbaruar edhe Instituin “Vojo Kushi” në Tiranë. Martini gjithashtu ka qenë trajner dhe gjyqtar. Ai është nderuar me titujt “Mjeshtër i Merituar i Sportit” në mundje dhe në peshëngritje “Nder i Sportit Shqiptar”.

tin.jpeg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080950260162354
    array(1) { ["section"]=> string(84) "sporti-shqiptar-ne-zi-ndahet-nga-jeta-kampioni-dhe-sportisti-i-mirenjohur-foto-77860" }