INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Sonte nata finale e Sanremo, Ermal Meta drejt fitores…

Sonte nata finale e Sanremo, Ermal Meta drejt fitores…

Publikuar më: 15:37 10-02-2018

Sonte festivali i këngës Italiane Sanremo mbyll siparin dhe shpall fituesin e viti 2018.

Në tre netë në skenën e Arizonës është kënduar, e përtej garës është dhuruar edhe spektakël dhe shumë argëtim.

Edhe ky edicion është i veçantë sepse përtej muzikës që dhurohet në garë është edhe shqiptari Ermal Meta në bashkëpunim me Fabrizio Moto me këngën ‘ Nuk më keni bërë asgjë’.

Ndonëse mes shumë polemikash, do të pezullohet apo jo nga gara dy këngëtarët arritën të jenë në finale e madje të jenë pretendentët kryesorë për çmimin e madh. Të paktën kështu shkruajnë mediat italiane që bazohen në sondazhe.

Më pas mendohet se do të renditet Annalisa.

Megjithatë sonte në darkë kur të mbyllet votimi do të mësojmë edhe fituesin e edicionit të 68- të Sanremo.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012469291687012
    array(1) { ["section"]=> string(58) "sonte-nata-finale-e-sanremo-ermal-meta-drejt-fitores-49944" }